ШВЕЃАНЕЦОТ ГО НАЈАВИ ТРАНСФЕРОТ

Ибрахимовиќ оригинален: Мил ЛА, нема на што!

Еден ден откако го раскина договорот со Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ во голем стил ја најави преселбата во САД, поточно во дресот на ЛА Галакси. 

објавено: 23 март 2018 - 15:24

Еден ден откако го раскина договорот со Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ во голем стил ја најави преселбата во САД, поточно во дресот на ЛА Галакси. Швѓанецот плати реклама на насловната на „ЛА Тајмс“, наместо негова фотографија на празната страница напиша: Мил Лос Анџелес, нема на што!

Ибрахимовиќ потпиша договор до 2019 година, за 1,5 милиони долари годишно.

 

Најново во Меѓународен Фудбал