Лидерот во Серија А избегна сензација

Интер се намачи против Порденоне, победа на пенали за спас

Лидерот во Серија А, Интер се намачи за пласман во четвртфиналето во италијанскиот куп, а дотаму стаса дури по подобро изведување на пенали против третолигашот Порденоне

 

објавено: 13 декември 2017 - 08:01

Лидерот во Серија А, Интер се намачи за пласман во четвртфиналето во италијанскиот куп, а дотаму стаса дури по подобро изведување на пенали против третолигашот Порденоне.

Гостите кои беа асполутни аутсајдери одолеаја цели 120 минути, а не успеаја да го комплетираат подвигот со удари од белата точка. Џулио Пароди ќе ја памети утката во седмата серија за Порденоне, по која Јуто Нагатомо со прецизен удар му донесе пласман на Интер во четвртфиналето.

Најново во Меѓународен Фудбал