Се опушти на пријателска и постигна прекрасен гол

Кирикеш без проблем погоди од половина терен (Видео)

Наполи го победи Тренто со 7:0 во пријателски меч, а романскиот интернационалец Влад Кирикеш постигна неверојатен гол од половина терен

објавено: 16 јули 2017 - 11:40

Наполи го победи Тренто со 7:0 во пријателски меч, а романскиот интернационалец Влад Кирикеш постигна неверојатен гол од половина терен. Кирикеш се опушти на пријателскиот натпревар и погоди од над 50 метри.

Погледнете го голот на романскиот репрезентативец.

Најново во Меѓународен Фудбал