Останаа лидери и по тешкото гостување

Наполи го прегрме и Бергамо

Дрир Мертенс продолжи да игра во одлична форма и со гол му донесе значајна победа на Наполи од 1:0 на тешкото гостување во Бергамо, кај Аталанта

објавено: 21 јануари 2018 - 14:32

Дрир Мертенс продолжи да игра во одлична форма и со гол му донесе значајна победа на Наполи од 1:0 на тешкото гостување во Бергамо, кај Аталанта.

Белгискиот репрезентативец погоди во 65. минута, доволно за победа на гостите, кои останаа лидери со 54 бодови, по 21. коло.

Останатите натпревари од 21. рунда се играат денеска и утре.

Најново во Меѓународен Фудбал