Има преговори

Недвед го носи Марсијал во Јувентус

Јувентус мисли и на летниот преоден рок, а една од желбите на „Старата дама“ е францускиот репрезентативец Ентони Марсијал

објавено: 15 март 2018 - 19:00

Јувентус мисли и на летниот преоден рок, а една од желбите на „Старата дама" е францускиот репрезентативец Ентони Марсијал.

Потпретседателот на Јуве, Павел Недвед веќе преговарал со менаџерот на Марсијал за преселба на младиот играч во Торино. Напаѓачот има договор со Манчестер јунајтед што важи до следното лето, а „црвените“ ѓаволи за него бараат отштета од 65 милиони евра.

Најново во Меѓународен Фудбал