ЈУВЕНТУС СИ НАЈДЕ ГОЛМАН

Перин четири години во Јувентус

Голманот на Џенова е замената за легендарниот Џиџи Буфон кој ја ослободи „единицата"

објавено: 7 јуни 2018 - 13:58

Матија Перин во наредните четири години ќе биде голман на Јувентус. Зделката е завршена, а италијанскиот шампион ќе и плати на Џенова отштета од 12 милиони евра плус три милиони во форма на бонуси.
Џиџи Буфон го ослободи дресот со број 1, а Јувентус одлучил истиот да го облече Перин. Играчот ќе заработува по 2,3 милиони евра по сезона.

 

Најново во Меѓународен Фудбал