ПОДГОТОВКИТЕ ЗА НОВА СЕЗОНА ПРОДОЛЖУВААТ

Со Роналдо доаѓа и луксузот, нов автобус “никна“ пред тренинг кампот на Јувентус (ФОТО)

Јувентус на големо се подготвува за новата сезона, во која дефинитивно ќе биде во центарот на вниманието, по потпишувањето на четиригодишниот договор со Кристијано Роналдо. Тимот од Торино внимава на секој детал, па пред тренинг центарот „никна“ нов луксузен автобус, во боите на италијанскиот тим, со специјални кожни седишта... 

објавено: 23 јули 2018 - 10:00

Најново во Меѓународен Фудбал