ПРЕУБАВ ГОЛ НА ШПАНЕЦОТ ВО ЈАПОНСКОТО ДЕРБИ

КЛАСАТА Е ВЕЧНА: Иниеста со идентичен гол како против Челзи! (ВИДЕО)

Во текот на дербито од јапонската лига се сретнаа Кобе на Иниеста и Подолски, и на спротивната страна екипата на Хирошима.

објавено: 16 август 2018 - 11:30

Токму првиот погодок на натпреварот го постигна Андрес Иниеста, и тоа во 17. минута кога му донесе водство на својот тим.

Интересно е тоа што овој гол потсетува на оној кој Иниеста во дресот на Барселона го постигна во рамките од Лигата на шампионите против Барселона. Тогаш, Шпанецот беше прецизен пред самиот крај на мечот за пласман во следната фаза.

Најново во Меѓународен Фудбал