Продолжуваат изненадувањата на Купот на Нации во Африка

Конго го шокира Камерун

Сензационалните резултати се нижат на африканскиот Куп на Нации, а ново чудо приреди Конго со победа против фаворитот Камерун, вечерва со 1:0

 

објавено: 16 јануари 2018 - 22:30

Сензационалните резултати се нижат на африканскиот Куп на Нации, а ново чудо приреди Конго со победа против фаворитот Камерун, вечерва со 1:0.

Во меч од Д групата аутсајдерот славеше со голот на Макиесе од пенал, а интересно е што тоа е единствениот погодок денеска во премиерните дуели од оваа група. Претходно Ангола и Буркина Фасо ремизираа без погодоци.

Најново во Меѓународен Фудбал