ТИМОТ КОЈ ГО ЕЛИМИНИРАШЕ ВАРДАР Е НА ПРАГОТ ОД ГРУПНАТА ФАЗА

Копенхаген имаше среќа, на добар пат е кон ЛШ

Данскиот првак ќе игра против азербејџанскиот Карабах во плеј-офот за пласман во групната фаза од елитната лига на УЕФА

објавено: 4 август 2017 - 12:33

Екипата на Копенхаген пред два дена го елиминираше Вардар, а сега е на прагот од групната фаза од Лигата на шампионите. Данскиот првак имаше среќа на ждрепката во Нион, откако за противник го доби тимот на Карабах од Азербејџан. 

Вкупно 10 двојки има во плеј-офот за ЛШ. Првите мечеви се играат на 15/16 август, а реваншите на 22/23 овој месец. 

Најново во Меѓународен Фудбал