БАЕРН СО ПОЧЕТНО ВОДСТВО ПРОТИВ РЕАЛ МАДРИД

Кимих го проби Кејлор Навас (ВИДЕО)

Баерн поведе со (1:0) по 28. минути играње во вториот полуфинален меч од Лигата на Шампионите.

објавено: 25 април 2018 - 21:30

Сјајна соло акција изведе младиот Џошуа Кимих. Продре во срцето на шеснаесетникот на Реал Мадрид, биеше силно во средината на голот. Изненадувачки голманот Кејлор Навас не успеа да го скроти тој удар и топката заврши во мрежата на гостите,

Баерн поведе со (1:0) по 28. минути играње во вториот полуфинален меч од Лигата на Шампионите.

Најново во Меѓународен Фудбал