Поранешен мадридиста е и не издржа

Непристоен гест на Игуаин, си замина од терен со среден прст кон публиката (Видео)

Гонзало Игуаин постапи некоректно кон публиката на „Камп Ноу“ и откако го напушти теренот им го покажа средниот прст. Напаѓачот на Јувентус е поранешен мадридиста, па постојано беше исвиркуван од публиката на лутиот ривал

објавено: 13 септември 2017 - 09:03

Гонзало Игуаин постапи некоректно кон публиката на „Камп Ноу" и откако го напушти теренот им го покажа средниот прст. Напаѓачот на Јувентус е поранешен мадридиста, па постојано беше исвиркуван од публиката на лутиот ривал. Гестот му е непримерен, без разлика на ривалитетот од минатото, па Игуаин може да добие дополнителна казна.

Барселона  го победи Јувентус со 3:0 во првата рунда од новото издание на Лигата на шампионите.

Најново во Меѓународен Фудбал