ГРМИ НА „ЕНФИЛД“

Нови магии на „фараонот" Салах (ВИДЕО)

Со двата гола на Мохамед Салах, Ливерпул има огромни (2:0) против Рома во првиот полуфинален меч од Лигата на Шампионите

објавено: 24 април 2018 - 21:41

Мала фудбалска магија се случи во 36.минута од играта. Момахед Салах прими едно прецизно додавање, и биеше во левиот агол на противничкиот гол. Голманот на Рома беше немоќен, затоа то топката од стативата се одби во голот, за водство на „црвените" од (1:0).
А во првата минута од судиското надополнување, Роберто Фирмино ја испрати топката во чеснаесетникот. Таму ја дочека кој друг, ако не Мохамед Салах. Фудбалерот од Египет сјајно забележа дела Алисон е излезен од голот, и со прекрасен лоб го префрли, и погоди за (2:0). 

Најново во Меѓународен Фудбал