ПОТСЕТУВАЊЕ НА СТАРИТЕ ДОБРИ ДЕНОВИ

Рио се сретна со стариот другар

Рио Фердинанд се сретна со својот стар клупски колега Кристијано Роналдо, пред ѕвездата на Реал Мадрид да почне со одбраната на титулата на Лигата на шампионите

објавено: 3 јуни 2017 - 18:15

Фердинанд и Роналдо беа колеги кога Манчестер јунајтед ја освоија титулата од Лигата на шампиони во 2008 година. Роналдо по тој трофеј со „Црвените ѓаволи“ освои уште две титули со „Лос Бланкос“ во 2014 и минатата сезона.

„Добро утро. Кристијано што правиш тука? Следниот пат гледај во камерата“, напиша Фердинанд на Инстаграм.

Најново во Меѓународен Фудбал