ДА НЕ СЕ РАДУВААТ ПРЕДВРЕМЕ?

Роналдо и Mодриќ вежбаат прослава, ќе добијат ли прилика за тоа? (ВИДЕО)

Иако во Ла лига заостануваат огромни 17 бодови зад нивниот вечен ривал Барселона, а освен тоа никако не успеваат да „фатат" добра форма, атмосферата кај играчите на Реал Мадрид во пресрет на вечерашниот дуел од осминафиналето во Лигата на Шампионите против ПСЖ изгледа повеќе од добра.

објавено: 14 февруари 2018 - 12:30

Иако во Ла лига заостануваат огромни 17 бодови зад нивниот вечен ривал Барселона, а освен тоа никако не успеваат да „фатат" добра форма, атмосферата кај играчите на Реал Мадрид во пресрет на вечерашниот дуел од осминафиналето во Лигата на Шампионите против ПСЖ изгледа повеќе од добра.

На последниот тренинг на „кралевите" сите изгледаа насменао, а освен акциите Кристијано Роналдо и Лука Модриќ „пробуваа" и нова прослава на головите кои имаат намера да ги реализираат во дуелите со „светците".
На големо изненадување кај голманот Кејлор Навас...   

Најново во Меѓународен Фудбал