Еден од најдобрите во историјата на фудбалот со убав јубилеј

Роналдо ја маркираше стотката за Реал Мадрид во Лига на шампиони

Кристијано Роналдо ја маркираше јубилејната стотка во дресот на Реал Мадрид во натпреварите во Лигата на шампионите. Голот од пенал во финишот на првиот дел против ПСЖ му е точно стотти на Португалецот

објавено: 14 февруари 2018 - 22:25

Кристијано Роналдо ја маркираше јубилејната стотка во дресот на Реал Мадрид во натпреварите во Лигата на шампионите. Голот од пенал во финишот на првиот дел против ПСЖ му е точно стоти на Португалецот во мечевите од луксузното натпреварување.

Ги има 14 и во дресот на Манчестер јунајтед и со вкупно 114, саљмо потврдува дека е еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот.

Најново во Меѓународен Фудбал