СЕ ВРАТИЈА „НЕРО-АЅУРИТЕ“ ВО ФУДБАЛСКАТА ЕВРОПСКА ЕЛИТА

Спектакуларно од навивачите на Интер кои повторно уживаат во ЛШ! (ФОТО)

„Се вративме", пишуваше на оваа прекрасна кореографија на фановите на италијанскиот клуб кој денеска го започна настапот во Лигата на шампионите против Тотенхем на „Сан Сиро" во Милано.

објавено: 18 септември 2018 - 19:22

После долго време фантастична атмосфера на „Сан Сиро", навивачите на овој клуб знаат како да прослават враќање на најголемата клупска сцена.

Ова дефинитивно би требало да биде додатна сила и мотивација за Мауро Икарди и неговите соиграчи.

Најново во Меѓународен Фудбал