Домашните екипи имаат убав почеток

Видал и Гриезман донесоа „експрес“ водство за Баерн и Атлетико (ВИДЕО)

Германскиот шампион со голот на Видал во 25. минута поведе во големото дерби против Реал Мадрид, додека, пак, Гриезман донесе предност од белата точка за „јорганџиите" против Лестер

објавено: 12 април 2017 - 21:20

Баерн Минхен и Атлетико Мадрид имаат водство од по 1:0 пчо 30 минути игра против Реал Мадрид и Лестер. Баварскиот тим благодарение на голот на Артуро Видал во 25. минута го отворија резултатот на голема радост на домашните навивачи.

Додека, пак, Гриезман во 28. минута со гол од пенал ги израдува „јорганџиите".

Најново во Меѓународен Фудбал