НЕВЕРОЈАТНО СЛАВЈЕ

ЛОНДОН „ЕКСПЛОДИРАШЕ“: Апсолутно лудило после голот на Трипие! (Видео)

Каков хаос! Погледнете апсолутно лудило на улиците во Лондон после голот на Трипие...

објавено: 11 јули 2018 - 21:00

После првото полувреме на полуфиналето од Светското првенство Англичаните водат со 1:0 против Хрватска.

Камерите на „Фокс Спортс" го снимија големото славје во моментот кога Киран Трипие од слободен удар ја затресе мрежата на Субашиќ.

Победникот од овој натпревар во големото финале на 15. јули ќе игра против репрезентацијата на Франција која претходно ја елиминираше Белгија.

Најново во Меѓународен Фудбал