Аргентинската легенда не престанува да го шокира светот

Марадона нов директор на белоруски Динамо Брест

објавено: 16 мај 2018 - 21:00

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Диего Армандо Марадона е нов спортски директор на белорускиот тим Динамо Брест. Легендарниот аргентинец досега обавуваше, тренерска функција во Саудиска Арабија, а одсега ќе биде дел од белорускиот шампионат.

„Благодарам на довербата и воопшто на помислата на мене" – напиша Марадона на својот Инстаграм профил заедно со фотографијата при потпишувањето на договорот.

Функцијата Марадона ќе ја превземе после завршувањето на Мундијалот во Русија. 

Најново во Меѓународен Фудбал