МОЖНО ЛИ Е ТОА ДА СЕ СЛУЧИ?

На местото на Венгер, во Арсенал ќе дојде тренер кој никогаш не водел ниедна екипа

Некогашниот играч за врска, 36-годишниот Микел Артета е многу блиску до тренерското место кај „топчиите“

објавено: 16 мај 2018 - 14:00

По 22 години „владеење“ во Арсенал, францускиот стратег Арсен Венгер си оди од лондонскиот тим. Постојат многу шпекулации за тоа кој може да биде негов наследник, а последните информации се неверојатно. на местото на Венгер може да дојде човек кој никогаш претходно никаде не бил тренер. 

Се работи за некогашниот играч за врска, 36-годишниот Микел Артета. Шпанецот играше за Арсенал од 2011 до 2016 година, кога поради тешка повреда мораше да ја заврши кариерата. Сега е можно да се случи токму Артета да биде човекот кој ќе го наследи легендарниот Венгер.

Најново во Меѓународен Фудбал