ДОСЕГА НЕВИДЕН ПОТЕГ НА ПРЕТСТАВУВАЊЕ НА ИГРАЧ

На новото засилување му беше жал да ја гази тревата на „Камп Ноу“

Јери Мина го облече дресот на Барселона, а кога Колумбиецот требаше да биде претставен на стадионот, направи чуден потег. Дефанзивецот ги соблече копачките и чорапите, па на тревата се прошета бос. Потоа Мина објасни дека со тој негов потег, сакал да изрази почит кон трвата и клубот за кој ќе игра.

Мина дојде од тимот на Коринтијанс за сума од 12 милиони евра. 

објавено: 14 јануари 2018 - 10:45

Најново во Меѓународен Фудбал