СЕКОЈ СИ ИМА СВОЈ НАЧИН ЗА ТОА КАКО ДА СТАНЕ ПОДОБАР

Најлудите голмански методи за тренинг (Видео)

Голманите скокаат покрај оган, висат наопачки и така фаќаат топки, водат велосипед и скокаат да одбранат топка...

објавено: 20 јануари 2018 - 21:30

Аргентинскиот четвртолигаш Док Суд прими само 15 голови во 18 меча и ја има една од најдобрите одбрани во лигата. Сепак нападот не блеска, па затоа тимот е дури на седмото место на табелата. Најзаслужни за малкуте примени голови секако се голманите. Тие ги имаат можеби најлудите методи за тренинг. 

Голманите скокаат покрај оган, висат наопачки и така фаќаат топки, водат велосипед и скокаат да одбранат топка... Еве како се работи на тренинг на аргентинскиот четвртолигаш 

Најново во Меѓународен Фудбал