ЛИГА НА ЕВРОПА

Нашите екипи во ЛЕ и во второто коло добија незгодни противници

Доколу Пелистер во следната фаза го мине Лех Познањ, ќе игра со подобриот од Хаугесунд - Колерејн, Работнички со победникот од двомечот меѓу Динамо Минск - Рунавик, додека Шкендија со подобриот од двомечот меѓу Конан - Хелсинки.

објавено: 19 јуни 2017 - 15:06

И во второто коло незгодни противници за нашите екипи претставници во квалификациите во Лигата на Европа. Овие мечеви се закажани за 13 и 20 јули.

Доколу Пелистер во следната фаза го мине Лех Познањ, ќе игра со подобриот од Хаугесунд - Колерејн, Работнички со победникот од двомечот меѓу Динамо Минск - Рунавик, додека Шкендија со подобриот од двомечот меѓу Конан - Хелсинки.

Најново во Меѓународен Фудбал