ЛУД ПОЧЕТОК ВО НИЖЊИ НОВГОРОД

НЕ ПОМИНАА ПЕТ МИНУТИ: Јоргенсен ги размрда „коцките“, па „Експрес Манџукиќ“! (Видео)

За само четири минути беа постигнати два гола на новиот осминафинален натпревар од Светското првенство во Русија.

објавено: 1 јули 2018 - 20:20

Најпрвин во 58. секунда репрезентацијата на Данска поведе благодарение на Јоргенсен кој најдобро се снајде во казнетиот простор на Хрватите.

„Коцкестите" веднаш возвратија и три минути подоцна многу среќно дојде топката до Манџукиќ и ја затресе мрежата на Скандинавците.

Каков почеток на мечот, дали ова е најава за нова голеада на Мундијалот?

Најново во Меѓународен Фудбал