Рекордерот во МЛС пак се истакна

Нов бисер од слободен удар на Џовинко (Видео)

Себастијан Џовинко е рекордер по бројот на постигнати голови од слободен удар во американската професионална лига, а ноќеска повторно се истакна со брилијантен гол

објавено: 23 октомври 2017 - 18:01

Себастијан Џовинко е рекордер по бројот на постигнати голови од слободен удар во американската професионална лига, а ноќеска повторно се истакна со брилијантен гол.

Од тешка позиција, откосо од околу 25 метри италијанскиот фудбалер ја симна пајажината на голманот на Атланта и му донесе еден бод на Торонто.

Ремек-дело на еден од најдобрите изведувачи на слободни удари во историјата на фудбалот. Погледнете.

Најново во Меѓународен Фудбал