БОКА ЌЕ СЕ ПРЕДАДЕ, НАЈВЕРОЈАТНО., ЌЕ СЕ ИГРА ОД 23.30 ЧАСОТ

НОВ СОСТАНОК: Ангеличи го следат 60 полицајци!!!

Првиот човек на Бока Јуниорс само што тргна на најнов состанок со претставниците на ФИФА и на КОНМЕБОЛ.

објавено: 24 ноември 2018 - 22:57

Мечот на векот требаше да биде празник на фудбалот во Буенос Аирес. Но реваншот помеѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс во финалето на Копа Либертадорес е одложен за дополнително време, поради нападот на хулиганите на автобусот на гостинските навивачи.

Првиот човек на Бока Јуниорс само што тргна на најнов состанок со претставниците на ФИФА и на КОНМЕБОЛ. И тоа следен, од, внимавајте добро - 60 полицајци!
Се говори исто така неофицијално, дека нови одложувања нема да има. И дека мечот ќе почне во 23.30 часот.

Најново во Меѓународен Фудбал