ВО 90. МИНУТА ЈА ТРЕСЕШЕ МРЕЖАТА НА ТУНИС

Нова мајсторија на Салах за радост на Египет (ВИДЕО)

Египет во одличен меч го совлада Тунис со 3-2 благодарение на голот на Мохамед Салах во 90. минута. Во стилот на Лионел Меси, по двојното додавање ја затресе мрежата на противникот за голема радост.

Египет е прв на табелата со 12 бода, исто колку и Тунис, и двете селекции го осигураа пласманот во Афричкиот Куп на нации.

објавено: 16 ноември 2018 - 19:43

Најново во Меѓународен Фудбал