БРАЗИЛЕЦОТ УШТЕ ЗАКРЕПНУВА

Познато е кога Нејмар ќе се врати на теренот, дали ќе биде подготвен за СП?

Најскапиот фудбалер во светот полека но сигурно треба да се подготвува за враќање во Париз

објавено: 29 март 2018 - 09:00

Најскапиот фудбалер во светот, Нејмар би требало да се врати на теренот на крајот на април. Бразилецот закрепнува по повредата на зглобот на ногата, поради која мораше да оди и на операција.

Тогаш, првично беше критично дали тој ќе биде подготвен за Светското првенство во Русија, но се покажа дека Нејмар ќе може да заигра и во дресот на ПСЖ, а дури потоа и да ги одработи целосните подготовки на репрезентацијата на Бразил. 

 

Најново во Меѓународен Фудбал