Загубија, но го имаа и најубавиот потег на мечот

Рабона за мерак на Хуан Лескано (Видео)

Ска Хабаровск го одигра историскиот прв меч во руската Премиерлига, загуби од Зенит со 0:2 на домашен терен, но за утеха го има извонредниот Хуан Лескано

објавено: 16 јули 2017 - 12:42

Ска Хабаровск го одигра историскиот прв меч во руската Премиерлига, загуби од Зенит со 0:2 на домашен терен, но за утеха го има извонредниот Хуан Лескано. Некогашниот член на Реал Мадрид го имаше потегот на мечот, кога при резултат 0:1 за гостите до Санкт Петербург со популарната рабона го погоди дирекот од спротивната страна. Извонреден потег на Лескано и штета што не го круниса со гол. 

Погледнете.

Најново во Меѓународен Фудбал