КАПИТЕНОТ НА РЕАЛ МАДРИД Е ЗАДОВОЛЕН

Рамос: Ние ги казнуваме грешките на противникот

„Направивме еден чекор кон финалето, потребен е уште еден“, коментира Шпанецот

објавено: 26 април 2018 - 08:00

Реал Мадрид уште еднаш покажа зошто е актуелен европски првак, откако со целосен пресврт славеше на гости кај Баерн Мимхен со 2:1, во првиот меч од полуфиналето од Лигата на шампиони. 

„Знаевме што не очекува. Голем противник на голем стадион. Започнавме лошо и брзо примивме гол. Можеби некој тогаш помисли дека ќе загубиме со 3:0, но тоа нема како да се случи. Го направивме првиот чекор. Сега треба уште еден. Имаме голем респект кон Баерн Минхен. Сепак, на крајот успеавме да ги искористиме грешките на противникот. Тоа е голем клуб, да не простува грешки“, вели Рамос.

Најново во Меѓународен Фудбал