ЧЛЕНОВИ НА ПЕЊА МАДРИДИСТА ОД НАШАТА ЗЕМЈА СЕ ВО МАДРИД

Реал Македонија ќе навива за „кралевите“ против ПСЖ (Фото)

Речиси секогаш кога има важен меч на Реал Мадрид, членовите на „Пења Мадридиста-Македонија“ се организираат и патуваат каде што е потребно, за да го бодрат својот омилен тим. Така ќе биде и утревечер на „Сантијаго Бернабеу“. 

На својата фејсбук страница, навивачите на Реал од Македонија се пофалија дека се пристигнати во Мадрид и се фотографираа пред „Сантијаго Бернабеу“. Останува да бидиме утревечер дали ќе имаат можност да се радуваат во дуелот со францускиот Пари Сен Жермен. 

објавено: 13 февруари 2018 - 20:10

Најново во Меѓународен Фудбал