КОГА СЕ РАБОТИ ЗА ВЕЧНИТЕ РИВАЛИ, СЕКОЈ ДЕТАЛ Е ВАЖЕН

Реал се уплаши од Барселона, може ли „кралевите“ да бидат плус понижени?

Каталонскиот гигант на точно три кола до крајот од Ла Лига, може да стигнат до недостижна предност во однос на останатите ривали

објавено: 21 март 2018 - 14:45

Каталонскиот гигант на точно три кола до крајот од Ла Лига, може да стигнат до недостижна предност во однос на останатите ривали. Освен шти Барселона очекува да го крене големиот трофеј за шампионот, но дополителен мотив за играчите на тренерот Валверде е да добијат шампионски шпалир и тоа од нивниот најголем ривал Реал Мадрид. 

Барселоба моментно има 11 бода пред второпласираниот Атлетико Мадрид, што значи дека ако остане оваа разлика, каталонците точно на три кола пред крајот ќе бидат сигурни шампиони. Доколку тоа се случи, во Шпанија постои непишано праволо, следниот противник на шампионот, да направи шпалир и да ги поздрави новите прваци. 

Можно е „кралскиот клуб“ да си биде тимот кој ќе мора да направи „тунел“ и да ги поздрави новите шампиони, што ќе бид понижување за Реал. 

 

Најново во Меѓународен Фудбал