ДОБАР СОВЕТ ЗА ОДЛИЧЕН НАСТАП НА МУНДИЈАЛОТ

Ромарио: Потребно е многу добар секс

Прославениот голгетер се радуваше на планетарниот трофеј во 1994 година 

објавено: 12 мај 2018 - 09:00

Еден од најдобрите напаѓач на сите времиња, Бразилецот Ромарио откри дека еден од главните адути за добар настап на Светско првенство е сексот. 

„Само многу добар секс. Тоа еден дел од советите кои треба да се запамтат. Секако мора да се биде сконцентриран на мечот, кога ќе дојде време за тоа“, рече Ромарио блескаше во дресот на бразилската репрезентација, посебно на Мундијалот во 1994 година.

Пред 24 години, на планетарниот собир во САД, „кариоките“ станаа светски прваци, а Ромарио дефинитивно беше еден од најзаслужните за тој успех. И сега, на СП 2018 во Русија, Бразил е меѓу еден од главните фаворити за трофејот. 

Најново во Меѓународен Фудбал