НА ГАЛА СВЕЧЕНОСТА ВО ЦИРИХ

Роналдо ја покажа новата девојка (Фото)

Португалецот во придружба на Георгина Родригез е на церемонијата на ФИФА

објавено: 9 јануари 2017 - 18:51

Новата љубов на Кристијано Роналдо одлично се снаоѓа во улогата да биде покрај најдобриот фудбалер во светот. Георгина Родригез е девојката со која Роналдо сега се забавува. Таа изгледаше прекрасно на сликата со Кристијано и неговиот син. 

 

Најново во Меѓународен Фудбал