ФИФПро ги одбра најдобрите 11

Роналдо, Мбапе и Меси го предводат тимот на сезоната

објавено: 24 септември 2018 - 21:50

Унијата на професионални фудбалери, ФИФПро на централната манифестација на доделувањето на наградите на ФИФА за најдобрите за сезоната 2017/18 го направи и својот избор за тим на сезоната. Во него се најдоа:

Голман: Давид Де Хеа (Манчестер Ј.)

Одбрана: Дани Алвеш (ПСЖ), Марсело (Реал М.), Серхио Рамос (Реал М.) и Рафаел Варан (Реал М.)

Среден ред: Еден Азар (Челзи), Н'Голо Канте (Челзи), Лука Модриќ (Реал (М)

Напад: Кристијано Роналдо (Реал М.), Килијан Мбапе (ПСЖ) и Лионел Меси (Барселона). 

Најново во Меѓународен Фудбал