ПОРТУГАЛСКАТА ГОЛ МАШИНА РАБОТИ И ВО ТОРИНО

Роналдо нема милост, за три минути ја стресе „Старата дама“! (Видео)

Нецели 180 секунди бра доволно од почетокот на средбата во Торино, за да може Кристијано Роналдо да ја затресе мрежата на Џиџи Буфон

објавено: 3 април 2018 - 20:56

Нецели 180 секунди бра доволно од почетокот на средбата во Торино, за да може Кристијано Роналдо да ја затресе мрежата на Џиџи Буфон. Португалската гол машина едноставно е незапирлива. Ова е 9 меч за Роналдо во ЛШ сезонава и на секој натпревар дава гол. Вкупно сезонава има 13 погодоци. 

Порај многуте рекорди кои ги има остигнато со дадените голови, Португалецот само го подобри рекордот по бројот на дадени голови во елитната лига на УЕФА. Засега е на бројката од 118 погодоци. Реал води во Торино, а мечот само што започна.

Најново во Меѓународен Фудбал