ГИ НАДМИНАА ОЧЕКУВАЊАТА

Русите во Москва пречекани како светски прваци

фудбалерите на земјата домаќин во Москва беа пречекани како светски прваци, бидејќи никој не очекуваше дека ќе покажат многу повеќе на овој Мундијал.

објавено: 8 јули 2018 - 22:00

И додека многумина сметаа дека Русите ќе бидат елиминирани уште во групната фаза на Светското првенство, тие успеаја да влезат меѓу осумте најдобри селекции и на крајот дури по изведување на удари од белата точка не успеаја да се пласираат во полуфиналето.

По овој резултат фудбалерите на земјата домаќин во Москва беа пречекани како светски прваци, бидејќи никој не очекуваше дека ќе покажат многу повеќе на овој Мундијал. 

Најново во Меѓународен Фудбал