„КОЦКИ“ НАМЕСТО ЛИНИИ

Барса ќе има дресови како Хрватска (ФОТО)

Барселона следната сезона за првпат ќе заигра во дресови со „сино-црвени“ коцки. 

објавено: 7 декември 2018 - 18:39

Во денешно време клубовите не можат да скријат буквално ништо, а најмалку новите дресови. Барселона во следната сезона нема да ги има традиционалните „сино-црвени“ линии, новите дресови се во стилот на репрезентацијата на Хрватска.

Според шпанските медиуми, „Најк“ им дозволил на челниците да почнат со производство на новите дресови, ќе биде чудно играчите на каталонскиот гигант да се видат во „коцки“.

 

Најново во Меѓународен Фудбал