НИШТО ОД КАМ-БЕКОТ НА ОСТРОВОТ

Бејл одлучи да остане во Реал

Герет Бејл остане во составот на Реал Мадрид, кој во новата сезона ќе биде без Зинедин Зидан и Кристијано Роналдо.

објавено: 23 јули 2018 - 14:43

Герет Бејл остане во составот на Реал Мадрид, кој во новата сезона ќе биде без Зинедин Зидан и Кристијано Роналдо.

Новиот стратег на „кралскиот“ тим, Хулен Лопетеги верува во репрезентативецот на Велш, кој заедно со Иско, крос, Марсело, Рамос и модриќ ќе бидат водечката сила на Реал Мадрид.

Во изминатиот период се шпекулираше дека Бејл може да се враи во Англија, но откако Роналдо направи трансфер во Јувентус, повеќе од јасно беше дека челниците на клубот нема да му дозволат да си замине.

Бејл во финалето на Лигата на шампионите против Јувентус постигна два гола и беше еден од најзаслужните што шпанскиот тим дојде до нов трофеј.

 

Најново во Меѓународен Фудбал