Продолжува да воодушевува

Крвта не е вода: Магија на Тео Зидан (ВИДЕО)

Синот на легендардниот француски фудбалер, a сегашен тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изведе необичен дриблинг. 

објавено: 11 јануари 2017 - 12:00

Тео Зидан покажа дека поседува огромен талент. Синот на францускиот фудбалер, а сегашен тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изведе мајсториски дриблинг.

Тео како и неговите постари браќа е член на младите категории на кралскиот тим. Според многумина тој е на добар пат да стане врвен фудбалер. 

 

 

Најново во Меѓународен Фудбал