ДАЛИ ДЕНОВИТЕ НА ЗИДАН СЕ ИЗБРОЈАНИ?

МНОГУ Е СТУДЕНО - 16: Во Мадрид веќе не се зборува за титулата (ВИДЕО)

Виљареал славеше на „Санјтаго Бернабеу" со одлиниот погодо на Форналс во 88. минута за неочекувани (0:1).

објавено: 13 јануари 2018 - 20:35

Се можеше да се очекува од Реал Мадрид, но да стане така немоќен во борбата за бодовите во Ла Лига, никој не можеше ниту да сонува.

Двократниот (по ред) веројатно веќе не размислува за титулата во Шпанија, а како и би можеле „кралевите" да мислат така кога веќе имаат 16 бодови помалку во однот на моќната Барселона.
А да биде уште полошо, по денешниот пораз од Виљареал (0:1) сега ќе се „секираат" и за 4. место на табелата во Ла Лига. Последното кое догодина води во Лигата на Шампионите.
Гостите од „Мадригал" упорно го чекаа својот момент во Мадрид. И го дочекаа во 88.минута кога младиот Пабло Форналс го лобуваше Кејлор Навас, и својот тим го доближи на само едне поен негатива во однос на првакот.

Најново во Меѓународен Фудбал