Ќе почекаат некоја друга шанса

Очај за Еибар, деветти меч против Реал Мадрид без победа

Марко Асенсио блескаше вечерва против Еибар со гол и асистенција по која пдна автогол, а Реал Мадрид продолжува да биде кошмар за тимот од Баскија

објавено: 22 октомври 2017 - 22:34

Марко Асенсио блескаше вечерва против Еибар со гол и асистенција по која пдна автогол, а Реал Мадрид продолжува да биде кошмар за тимот од Баскија.

Кралевите славеа со 3:0, чисто, лесно и убедливо и сега имаат 7 победи против Еибар, без ниту еден пораз со две нерешени средби во вкупно девет меѓусебни дуели.

Асенсио и буквално гио принуди Оливеира да си постигне автогол во 18 минути, со прекрасен центаршут, а потоа и самиот погоди 10 минути подоцна. Точка на убедливиот триумф стави Марсело со пгоодок во финишот.

Најново во Меѓународен Фудбал