Осетно ќе бидат ослабени

Реал без голманот Навас на „Мадрилења“ против Атлетико

Кејлор Навас нема да брани за Реал Мадрид и на шестиот меч по ред, на популарното дерби на Мадрид „Мадрилења“ против Атлетико во сабота, што ќе биде голем хендикеп за кралскиот клуб

објавено: 13 ноември 2017 - 22:23

Кејлор Навас нема да брани за Реал Мадрид и на шестиот меч по ред, на популарното дерби на Мадрид „Мадрилења" против Атлетико во сабота, што ќе биде голем хендикеп за кралскиот клуб.

Без него Реал има два порази на пет меча и отсуството на репрезентативецот на Костарика, очигледно е голем хендикеп за актуелниот шпански и европски првак. Дербито ќе се игра во сабота од 20,45 часот.

Најново во Меѓународен Фудбал