Интересен момент, за првпат во историјата на кралскиот клуб

Реал Мадрид ја урива традицијата, следната сезона ќе игра со црвени дресови (Фото)

Реал Мадрид за првпат во историјата ќе има дресови со комплетно црвена боја, кои играчите на најтрофејниот европски клуб ќе ги носат на гостувањата

објавено: 14 март 2018 - 17:20

Реал Мадрид за првпат во историјата ќе има дресови со комплетно црвена боја, кои играчите на најтрофејниот европски клуб ќе ги носат на гостувањата.

Шпанските медиуми објавија фотографии од дресот на кралскиот клуб за сезоната 2018/19, а гарнитурата вообичаено ќе биде од три различни дресови. Едниот од нив, кој е најинтересен е за гостувањата во бои кои не се воопто традиционални за Реал Мадрид.

Најново во Меѓународен Фудбал