ЕКСПРЕСНО ИМ СЕ ВРАТИЈА ПОБЕДИТЕ ВО ЛА ЛИГА

ВАР и во Мадрид, Асенсио му донесе победа на Реал (ВИДЕО)

Реал Мадрид им се врати на победите во Ла Лига. Без Бејл, Марсело, Карвахал и Крос, „кралевите“ на домашен терен го совладаа Еспањол со 1-0 со погодокот на Асенсио во 41. минута. И во Мадрид, ВАР-технологијата ја имаше главната улога, овој пат пресуди во корист на домаќин. Првично погодокот на Асенсио беше поништен поради офсајд, но по погледнувањето на виде-снимката, истиот беше признаен. 

објавено: 22 септември 2018 - 22:57

Најново во Меѓународен Фудбал