ГО СРУШИЈА ИМПРОВИЗИРАНОТО СТУДИО

Швеѓаните не можеа да се контролираат од радост (Видео)

Репрезентацијата на Шведска се пласираше на завршницата на Светското првенство во Русија, откако изненадувачки ја елиминираше Италија и тоа сред Милано

објавено: 14 ноември 2017 - 11:00

Репрезентацијата на Шведска се пласираше на завршницата на Светското првенство во Русија, откако изненадувачки ја елиминираше Италија и тоа сред Милано. По пласманот на Мундијалот, гостинските играчи едностано не можеа да се контролираат од радост. 

Во еден момент сите се стрчаа кон студиото кое беше покрај теренот и влетаа меѓу оние кои правеа анализа за натпреварот. 

 

Најново во Меѓународен Фудбал