тоа е таа бразилска фудбалска крв

Синот на Марсело направи нешто што многу профи фудбалери не можат (Видео)

Секогаш е интересно во соблекувалната на Реал Мадрид

објавено: 16 мај 2018 - 09:30

Кристијано Роналдо дефинитивно сака да има свој наследник во синот Јуниор кој е дел од фудбалската школа на Реал Мадрид. Португалецот постојано покажува видеа како тренира заедно со својот наследник и се очекува тој да биде како татко му. 

Сепак, Кристијано не е единствениот играч на Реал кој очекува да има добар наследник. Синот на Бразилецот Марсело, покажа дека има одлична контрола на топката, посебно во игра со глава. Малиот Марсело влезе во соблекувалната на Реал и направи нешто што на многумина професионални играчи не им успеало. 

Најново во Меѓународен Фудбал