ГОЛЕМ ЅВЕЗДЕН ТИМ

СИТЕ ЌЕ СЕ ПЛАШЕА ОД АЈАКС: Суарез, Ибрахимовиќ, Ериксен...! (Фото)

Најтрофејниот холандски клуб ја има една од најдобрите фудбалски школи во Европа

објавено: 1 август 2018 - 09:30

Воедно Ајакс располага со феноменален скаутинг тим поради кој многу ѕвезди на денешницата кариерата би ја поминале токму во славниот клуб.

Но, мора да продаваат со цел да опстанат, а да не беа продажбите - денес Ајакс ќе беше не само холандска, туку и европска велесила.

Оваа екипа е составена од моментно најдобрите активни играчи кои во својата кариера го носеле или сеуште го носат дресот на холандската екипа.

Најново во Меѓународен Фудбал