АКО СЕ ГЛЕДА МОМЕНТАЛНАТА ФОРМА И ТРЕНДОВИТЕ

Суперпресметка предвиде кој ќе биде новиот светски првак на Мундијалот во Русија

Направена е симулација од групната фаза, па се до финалето

објавено: 10 април 2018 - 11:45

Суперпресметка која веќе е тестирана за мечевите од Премиерлигата и дуелите од Лигата на шампионите пресмета дека Исланд ќе биде едно од најпријатните изненадувања на Светското првенство во Русија. Според прогнозите, дебитантот Исланд ќе го освои првото место во својата група и тоа пред второпласираната Аргентина, а Хрватска и Нигерија ќе бидат елиминирани од групата фаза. 

Пресметката која е направена ги прогнозира сите 16 екипи кои ќе ја поминат групната фаза, а потоа ги симулира и резултатите од 16-финалето па се до завршниот меч. 

ПОБЕДНИЦИ И ВТОРОПЛАСИРАНИ во групната фаза

Група А: Египет и Уругвај

Група Б: Шпанија и Португалија

Група Ц: Франција и Перу

Група Д: Исланд и Аргентина

Група Е: Бразил и Србија 

Група Ф: Германија и Мексико

Група Г: Белгија и Англија

Група Х: Полска и Колумбија

ОСМИНАФИНАЛЕ

Египет - Португалија 2:1

Франција - Аргентина 2:1 по продолженија

Бразил - Мексико 3:0

Белгија - Колумбија 2:1

Шпанија - Уругвај 2:1

Исланд - Перу 1:0

Германија - Србија 3:1

Полска - Англија 1:2 по продолженија

ЧЕТВРТФИНАЛЕ

Египет - Франција 1:3

Бразил - Белгија 2:2, на пенали Бразил победува

Шпанија - Исланд 4:1

Германија - Англија 3:2

ПОЛУФИНАЛЕ

Франција - Бразил 1:3

Шпанија - Германија 1:0

ФИНАЛЕ

Бразил - Шпанија 2:1

Најново во Меѓународен Фудбал